Facebook, FacioMetrics’i Satın Aldı

Facebook, uzun süredir Snapchat ile sıkı bir rekabet halinde gelişimini sürdürüyor. Snapchat ile ilgili ne gibi adımlar atacağını şaşıran Zuckerberg, bu kez Snapchat’in bir özelliğini daha taklit edebilmek ve kendi platformuna getirebilmek için yeni bir startup’ı satın aldı.

Mark Zuckerberg, insanların Snapchat uygulamasına olan ilgilerini daha da zayıflatabilmek için Facebook kullanıcısı olan herkese Snapchat’te yer alan bütün özellikleri sunmak istiyor. Bu durumdan dolayı sürekli olarak platformunu güncelleyen ve Snapchat’in özelliklerini yavaş yavaş getirmeye devam eden Zuckerberg, bu kez ilginç bir girişimde bulundu.

Yüz tanıma teknolojileri ile ilgili çalışmakta olan yeni bir startup projesi FacioMetrics’i satın alan Facebook, bu kez şirketin elindeki teknolojileri ile kendi ellerindeki teknolojileri birleştirerek Snapchat’e rakip olmayı planlıyor. Snapchat’in büyük ilgi görmekte olan filtreleri ve yüz animasyonlarına rakip uygulamalar böylelikle hayata geçirilmiş olacak.

Snapchat Filtreleri Facebook için Gelecek

Facebook’un kameradan gelen canlı videoları ile ilgili başarılı analizler yapan yeni şirket sayesinde daha eğlenceli yüz filtreleri ve animasyonları ortaya çıkartacağı söyleniyor. Sosyal medyanın dev isimlerinden olan Snapchat’i geçebileceği söylenen ikilinin Mart ayında da yüz değiştirme uygulaması olan MSQRD’yi satın aldığı biliniyordu.

Facebook’un hangi dönemde yüz değiştirme uygulamalarına başlayacağı ve insanlara bu uygulamaları ne şekilde sunacağı ise tam olarak bilinmiyor. Çok yakın bir zamanda Facebook kullanıcıları Snapchat filtrelerine sahip olabilirler.