Google Allo Nedir, Nasıl Kullanılır?

Gelişen teknoloji neticesinde hayatlarımıza içeriği aynı olan çeşitli uygulamalar farklı firmalar aracılığıyla girmektedir. Günümüzün gözde uygulamalarından olan iletişim ve sohbet dünyasına farklı bir bakış ve yeni bir uygulama da Google tarafından getirildi. Whatssapp’a karşı bir alternatif olarak üretilen Google Allo kullanıcıların beğenisine sunulmuştur. Hem Android hem de İOS uygulamaları için geliştirilen Google Allo uygulaması sohbet ve iletişim seçeneklerini bir arada bulunduruyor.

Google Allo Nedir?

Google tarafından piyasaya sürülen mesajlaşma uygulamasıdır. Daha yeni bir uygulama olmasına rağmen milyonlarca kez indirilen Google Allo Whatssapp’a rakip olarak görülüyor. En önemli özelliği birçok şeyi bir arada yapabiliyor olmasında gizli olduğu söylenen bu uygulama daha önce farklı uygulamalarda gördüğümüz özellikleri üstüne yenilerini ekleyerek bir araya getiriyor. Bu sayede hem çeşit hem de hız sunuyor. Ayrıca bu sektöre sunduğu alternatif ile de rekabeti güçlendiriyor.

Google Allo Özellikleri

En belirgin özelliği iki tane olarak karşımıza çıkıyor. Bunlar hızlı yanıt vermenin kolay olması ve akıllı yanıt sistemi olarak karşımıza çıkıyor. Hızlı yanıt verme özelliği ile gelen sorulara hemen yanıt veriliyor. Örneğin ‘Evde misin?’ sorusuna tek bir dokunuş ile ‘evet’ cevabı gönderilebilir. Kullanıcıların kendilerini daha rahat ifade etmesini sağlayan bu uygulama ile sohbete ara vermeden stickerlar ile emojiler eklenebilir. Bunu için yapılması gereken parmağınızı aşağı ya da yukarı hareket ettirmek olacaktır. Hızlıca istediğiniz emoji veya stickerları ekleyerek sohbete devam edebilirsiniz. Google Allo uygulamasının içerisinde yer alan Google asistan ile yapmak istediklerinizi rahatça ve hızlı bir şekilde yaparsınız. Örneğin bir restoran ararken ya da herhangi bir adres ararken burada tanıştığınız Google asistanınıza sorarak anında sonuç alabilirsiniz.

Google Allo Nasıl Kullanılır?

İOS ve Android’de kullanılabilen bu uygulama sadece PC ve tabletler de kullanılamıyor: Telefon numarasıyla hesap bağlamak için çalışır. Herhangi bir mail ile çalışmaz. İlgili store mağazasından indirilip gerekli izinler alındıktan sonra ve ilgili telefona gönderilen SMS doğrulamasının ardından kullanıma hazır hale gelen Google Allo uygulaması mesaj gönderme, sticker gönderme ve çeşitli emojiler gönderme ile hizmete hazırdır. Bunların yanında Google asistanınız ile tanışarak örneğin bir adresi bulamadığınızda ya da hava durumunun nasıl olacağını merak ettiğinizde hızlı bir şekilde cevap alarak buna göre

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir