Mannequin Akımı Ne Zaman Ortaya Çıktı?

İnternet ortamında bazı dönemlerde belirli akımlar büyük bir trend haline geliyor. Mannequin akımı da son yılların yeni trendleri arasında yer alıyor. Son zamanlarda sosyal medya platformlarında sık sık görülen Mannequin Challenge adlı akım Rae Sremmurd – Black Beatles adlı şarkıyı fon müziği olarak kullanılan insanların donuk bir şekilde video çekmesi ile yapılıyor.

Twitter ve Instagram platformlarında büyük bir fenomen ve trend haline gelen bu akım her gün milyonlarca kişi tarafından izlenme rekorları kırıyor. İlk kez 2008 yılında Improv Everywhere’in yaptığı bir performans sonrasında New York Central City’de insanlar “Frozen Grand Central” adlı videoda donuk bir pozisyonda kalmıştı.

Ünlü İsimler de Dahil Oldu

Bu olaydan sonra ise 2008 yılında pek çok kişi Mannequin Challenge videoları çekmeye başladı. Ünlü isimlerin de bu challenge akımına dahil olması ile birlikte uzun süredir Mannequin Challenge hayatımızda yer almaya devam etti.

İnsanların ve zamanın donuk kalması ile ilgili ortaya atılan bu akım insanların donuk bir şekilde kamera karşısında poz vermesine yol açıyor. Bu akıma katılan dünyaca ünlü yıldızlar ise çektikleri videoları sosyal medya hesapları üzerinden hayranları ile paylaşıyorlar.

Mannequin Challenge akımına katılan ünlü isimler arasında Britney Spears, Beyonce, James Corden ve Kate Hudson gibi pek çok farklı isim yer alıyor. Mannequin Challenge akımı ile ilgili paylaşımlar Instagram’da 1 milyon paylaşımı geçmiş durumda.