Twitter’ın CEO’sunun Hesabı Askıya Alındı!

Twitter platformunda yaşanan aksamalara artık pek çoğumuz alışmış durumdayız. Twitter’da ortaya çıkan yeni bir aksaklık ise bu kez şirketin ünlü CEO’sunun hesabını da etkiledi. Yaşanan olaylardan sonra gündem konusu Twitter ve CEO’su oldu.
Özellikle bu yıl içerisinde sürekli olarak yeni şoklar yaşamaya başlayan Twitter, son dönemde yaşadığı çöküş ile gündeme gelmeye devam ediyor. İnsanların Snapchat ve Instagram gibi platformlara akın etmesi Twitter’ın biraz geri planda kalmasına yol açmıştı.
Bu kez yaşanan aksaklıktan sonra ise Twitter’ın ünlü CEO’su Jack Dorsey’in resmi kişisel hesabı yanlışlıkla devre dışı kaldı ve askıya alındı.
The Register tarafından yayınlanan bir habere göre Jack Dorsey’e ait olan profil (@jack) dün akşam saatlerinde “Bu hesap askıya alındı” mesajını vermeye başladı. Twitter ise bu durumu fark ettikten sonra 15 dakika içerisinde hesabı geri getirmeyi başardı.

Takipçileri Bir Süre Geri Gelmedi

Ancak bu durumu fark eden kullanıcılar Jack Dorsey’in hesabının askıya alınması ile ilgili yeni bir gündem yarattılar. Jack Dorsey’in hesabının geri geldikten sonra takipçilerinin gözükmemesi ise ayrı bir espiri konusu oldu.
Dorsey kendi hesabından yaptığı bir açıklama ile endişeye gerek olmadığını ve yaşananların sadece ufak bir hatadan dolayı kaynaklandığını belirtti.
Jack Dorsey’in Twitter hesabında ise şu an mevcut olarak 3.47 milyon takipçi bulunuyor. Dorsey’in hesabında askıya alınma olayından önce ise 4 milyon takipçisi olduğu söyleniyordu.