Ünlü Vine’cılardan Çağrı

Twitter’ın sürekli olarak kullanıcı sayısında düşüş yaşamaya başlaması sosyal paylaşım ağı olan Vine’ın kaldırılması kararı alınması ile sonuçlanmıştı. Twitter tarafından alınan bu karardan sonra ise ünlü Vine fenomenleri bu konu hakkında çok üzgün olduklarını belirten videolar çekmeye başlamışlardı.

Vine’cıları biraz olsun rahatlatan GIF oluşturma platformu Giphy tarafından gelen destek ise yeterli olmadı. Çünkü buradan gelecek olan destekte sadece GIF içerikleri desteklenecek ve ünlü Vine’cıların içerikleri sessiz birer animasyona dönüşecekti.

3 Milyon Dolar Verin Sorunu Çözelim

Büyük tartışmalara yol açan bu karardan sonra 3 milyon takipçisi olan ünlü fenomen Jon Paul Piques, Vine için bir yorum filtresi getirilmesi gerektiğini söyledi. Bu konuda geç kalan Vine ise iş işten geçtikten sonra sansür filtresini hayata sokmuştu. Bu tür sıkıntılar yaşayan Vine hakkında ise ünlü Vine’cılar, “Bizlere 3 milyon dolar verin tüm sorunlarınızı çözelim.” açıklamasını yaptılar.

Vine platformunda yıllardır çaba gösteren kişilerin emeklerinin boşa gidecek olması haliyle tüm ünlü Vine fenomenlerinin canını sıkıyor. Ancak Vine fenomenleri bu platformun hala kurtarılabilecek bir platform olduğunu savunuyorlar.

Vine tarafından gelen yeni resmi açıklamalarda ise geri dönüşün neredeyse imkansız gibi gözüktüğü ve maddi olarak çöküşte oldukları söyleniyor. Yeterli geliri elde edemeyen Vine’ın çok yakın bir zaman içerisinde tarihe karışacağı ve ünlü Vine fenomenlerinin ise içeriklerini Instagram üzerinden paylaşması bekleniyor.