2 Yılda Fiorentina Takımı ile 154 Sezon FM Oynadı!

Oyun dünyasının en ünlü yapımlarından olan FM (Football Manager) oyunu ülkemizde de büyük bir ilgi görüyor. Neredeyse her yıl yeni bir serisi çıkan FM oyunu ile ilgili ilginç bir haber ise geçtiğimiz günlerde gündeme geldi.

İngiliz Darren Bland, Football Manager oyunundaki kariyeri ile Guinness’te kendisine yer edinmeyi başardı. Bland, oyundaki karakterinin 190 yaşına girmesi ile birlikte kariyerinde rekora ulaşmaya hak kazanmış oldu.

Guinness Dünya Rekorları 2017’de yer almayı başaran İngiliz Darren Bland’ın oyundaki karakterinin 190 yaşına girmesi onun hayatında yeni bir rekor kırmasına sebep oldu.

154 Sezon Boyunca Aynı Kariyeri Oynamış

Darren, Seria A ekipleri arasında yer alan Fiorentina ile kendisine zorlu bir kariyer başlangıcı seçerek oyuna başlamış ve oyun tarihine adını yazdırmış durumda. İngiliz oyuncu, 154 yıl boyunca aynı takımı yöneterek, 151 yıl boyunca ise Serie A şampiyonu olmayı başarmış.

The Sun tarafından yapılan habere göre ise Darren’in oyunu bırakmasındaki sebep ailesinden gelen “İş bul!” baskıları olmuş. 2 yıl boyunca Football Manager oynayan Darren’in ailesinden büyük tepki gördüğü söyleniyor.

Ayrıca bu macera dolu 2 yıl boyunca Darren’ın laptopına sıvı dökülmesi de onun FM hayatını bitirmesine yol açmış. Ancak Darren bu olaylardan önce rekorlar kitabına girmeye hak kazandığı için çabaları boşa gitmemiş.