Sony PS4 Pro 10 Kasım 2016 Tarihinde Türkiye’de Satışa Çıkıyor

PlayStation 4 Neo adı ile sık sık karşılaştığımız projenin nihayet sonuna gelinmiş durumda. Sony yeni yaptığı açıklama ile geçtiğimiz günlerde PlayStation 4 Neo modelinin adının PlayStation Pro olacağını resmi olarak duyurmuştu. 4K kalitede HDR oyun deneyimi yaşatacak olan yeni PlayStation 4 Pro modelinin çıkış tarihi de kesinleşti.

PlayStation 4 Pro modeli 10 Kasım 2016 tarihinde ülkemizde satışa çıkacak. PlayStation 4 Pro, görsellik kalitesi arttırılmış olan ve PlayStation 4’ün ekran kartının güncellenmiş bir hali olarak piyasada yer alacak. PS4 Pro modelinin donanım kısmının sanal gerçeklik yani VR deneyimi için geliştirildiğini söylemekte de fayda var.

4K Oyun Deneyimi ve 1 TB Kapasite

Geri uyumluluk sahibi olacak olan PS4 Pro modeline gelecek olan ufak yamalar sayesinde eski oyunlar 4K kalitesinde oynanabilecek. En ünlü yapımlardan olan Call of Duty: Infinite Warfare, Mass Effect: Andromeda ve Days Gone gibi oyunları PS4 Pro çıktığı gün 4K kalitesinde oynayabileceksiniz.

PS4 Pro modelinde 1 TB’lık son derece geniş bir depolama alanı yer alacak. Sony’den gelen resmi açıklamalara göre PS4 Pro, diğer konsollar arasından hızlı bir şekilde bu özelliği ile de sıyrılmayı başarabilecek. Microsoft cephesinden ise Sony’e bir hamle yapılacağı söylentiler arasında.

Geçtiğimiz günlerde E3 fuarında ortaya çıkan 4K destekli Project Scorpio’nun PS4 Pro modeline sıkı bir rakip olması da bekleniyor.

Ülkemizde 10 Kasım tarihinde satışa çıkacak olan PS4 Pro modelinin satış fiyatı ise 399 dolar olarak belirlendi.