Facebook Sayfaları Üzerinden Yemek Siparişi

Sosyal medyanın lider isimlerinden olan Facebook, günümüzde hayatımızın her alanında aktif olarak kullandığımız bir platform haline gelmiş durumda. Facebook özellikle son dönemlerde getirdiği yeni özellikler ile kullanıcı sayısını da arttırmaya devam ediyor. Bugün gelen resmi bilgilere göre artık ABD’de yaşayan kullanıcıların Facebook kullanarak yemek siparişi verebilecekleri ortaya çıktı.

Facebook’un yapmış olduğu bu yemek siparişi hamlesi ise yemek siparişi hizmeti sunmakta olan pek çok farklı sitenin biraz üzülmesine sebep olabilir. Kullanıcılar artık restoranlara Facebook sayfaları üzerinden erişerek istedikleri yemek siparişlerini Facebook üzerinden verebilecekler.

Ayrıca Facebook üzerinden yemek siparişi verirken fiyat teklifleri sunabilecek, randevu alabilecek ve o yer ile birebir iletişime geçebileceksiniz.

İlk Etapta ABD Bölgesinde Kullanılacak

Kullanıcıların sevdiği restoran, lokanta ya da kafelerin Facebook sayfaları üzerinden artık doğrudan yemek siparişi verilebilecek. Kullanıcıların bu özellikten faydalanabilmeleri için Facebook sayfasında yer alan yeni sipariş özelliğini aktif etmeleri gerekiyor.

ABD bölgesinde Delivery ve Slice üzerinden yapılan yemek siparişleri artık Facebook ile entegre bir şekilde çalışacak. Bir diğer deyişle Delivery ve Slice üyesi olan işyerleri Facebook hesapları üzerinden sipariş seçeneklerini aktif ettikleri zaman kullanıcılardan sipariş almaya başlayabilecekler.

Özellik şimdilik ABD bölgesi ile sınırlı. Ancak ilerleyen dönemlerde bu sistemin tutması ve ilgi görmesi halinde tüm dünyaya yavaş yavaş yayılacağı söyleniyor. İlerleyen dönemlerde ülkemiz için de bu tür bir özellik hayata geçirilebilir.