Twitter’a Karşı İlgileri Azaldı

Twitter, uzun yıllardır kullanıcıların severek takip ettiği ve büyük bir ilgi gösterdiği sosyal ağ platformuydu. Ancak son yıllarda insanların yeni nesil internet alışkanlıkları edinmeleri ile birlikte Twitter’ın gördüğü ilgide gözle görülür bir düşüş yaşanmaya başlamıştı. Snapchat ve Instagram gibi daha eğlenceli olan platformlara yönelen insanlar Twitter’ın sıkıntı yaşamasına ve düşmesine sebep oldu.

Geçtiğimiz dönemlerde Disney, Salesforce ve Microsoft gibi büyük ve köklü şirketlerin Twitter’ı satın alacağı yönünde dedikodular ortaya çıkartılmıştı. Ancak Twitter’ın bu teklifleri değerlendirmeye almadığı ve satışa sıcak bakmadığı söylenmişti. Çin’in Twitter’ı olarak adlandırılan Weibo’nun ise hisse değerlerinin Twitter’ı geçmesi gündem konusu haline gelmişti.

300 Kişi İşten Çıkartılacak

Yaşanan bütün bu olumsuz olaylardan sonra kötü etkilenmeye devam eden Twitter’ın küçülmeye devam etmesi ise sürüyor. Twitter yeni aldığı karar ile işten çıkarmaların başlayacağını da duyurdu. Bloomberg tarafından yayınlanan yeni bir rapora göre Twitter tam olarak 300 kişinin işine bu hafta son verecek. Böylelikle Twitter toplamda %8 oranında küçülmüş olacak.

Gelen diğer yeni haberlere göre ise Twitter artık aktif olarak kullanılan zirvedeki bir sosyal ağ platformu değil. Fakat insanlar hala fikirlerini belirtebilecekleri en ideal platformun Twitter olduğunu düşünüyorlar. Resim ve fotoğraf paylaşımları için ise insanlar artık Instagram, Facebook ve Snapchat gibi platformları tercih ediyorlar. Twitter’ın ilerleyen dönemlerde köklü değişikliklere gidip gitmeyeceği ise bilinmiyor.