iPhone 7 Şikayetler Sonrasında Sınıfta Kaldı

Apple tarafından geçtiğimiz günlerde tanıtılan ve piyasaya çıkartılan iPhone modeli ülkemizde satılan yüksek fiyatı ile tepki toplamıştı. Akıllı telefonun fiyat etiketinin yüksek olması ise kullanıcıların iPhone 7 modelinden olan beklentilerinin bir hayli fazla olmasına yol açmıştı.

Performans anlamında kullanıcıları memnun etmeyi başaran Apple’ın yeni iPhone modelinde yer verdiği ana kamerası ise çok fazla ilgi görmüyor. Apple’ın yeni cihazı olan iPhone 7 üzerinde yapılan bir dizi test sonrasında 4K video çekimi, hızlı otomatik odaklama, düşük ışıkta pozlama dengesi ve doğru tonlama gibi özelliklerin tatmin edici sonuçlar ortaya çıkartmadığı görüldü.

Yüksek Fiyat Etiketi Beklentiyi de Yükseltti

Etkinlik boyunca iPhone 7 modelinin en önemli özelliğinin kamerası ve kablosuz kulaklık özelliği olduğunu vurgulayan Apple ekibinin kamera konusunda sınıfta kaldığı söyleniyor. iPhone 7 kullanıcıları ise daha şimdiden telefonlarındaki kameradan çok da memnun kalmadıklarını dile getiriyorlar.

Genel anlamda iyi ve üst düzey performansa sahip olan bir kamera ile gelen iPhone 7’nin bu denli eleştirilmesinin ardında ise yine fiyat etiketi bulunuyor. Türkiye’de 4.000 TL’ye varan fiyatlar üzerinden satışa sunulan telefonu alan kişiler haliyle beklentilerini son derece yüksek tutuyorlar.

Ancak iPhone’un bir önceki modellerine göre yeni iPhone 7 modelinin kamerası kıyaslandığı zaman ortaya yine tatmin edici sonuçlar çıkıyor. Kullanıcılar her türlü soruna rağmen iPhone 7’nin piyasadaki en iyi akıllı telefonlar arasında yer aldığı konusunda hemfikir olmuş durumdalar.