Samsung, Apple’ın Siri’sine Rakip Çıkartıyor

Samsung Galaxy Note 7 ile kötü bir imaj çizen Samsung, bu imajını yenileyebilmek için kullanıcılarına yeni teknolojiler sunmaya başlıyor. Patlayan telefonları ile gündemden düşmek bilmeyen Samsung, mağdur ettiği müşterilerinin gönlünü alabilmek için farklı yöntemler deneyecek. Yapay zeka alanındaki başarılarını kullanıcılara sunacak olan Samsung, yakın bir zamanda Apple’ın Siri’sine rakip olacak bir sesli asistanı çıkartacak.

Wall Street Journal’da yer alan bir habere göre Samsung Galaxy S serisinin önümüzdeki yıl ortaya çıkacak olan S8 modelinde yeni bir yapay zeka yer alacak. Yapay zeka asistanı S8 Edge modelinin kavisli ekranının kenarında yer alacak olan ufak bir buton sayesinde aktif edilecek. Ancak bu konu hakkında şimdilik resmi bir açıklama bulunmuyor.

Yeni Sesli Asistanın Adı Belli Oldu

Samsung’un geçtiğimiz dönemlerde Siri’nin yapımcı ekibi tarafından geliştirilmiş olan yeni nesil Siri yapay zeka asistanı Viv’i satın alması ise yeni gelecek olan sesli asistanın büyük bir ilgi göreceğini bizlere gösteriyor. Viv’i tüm mobil cihazlara getireceği söylenen Samsung’un ani bir karar değişikliğine gitmesi şu an gündem konusu olmuş durumda.

Gelen bilgiler arasında yeni sesli asistanın adının Bixby olacağı söyleniyor. Bixby aynı zamanda erkek ve kadın olarak iki ayrı versiyonda kullancılara sunulacak. Bunlardan kadın olan versiyonun ismi ise Kestra olacak. Çok yakın zamanda Bixby’nin Siri’ye büyük bir rakip olması da bekleniyor.