Samsung Galaxy Note 7 Üretim Hatası

Teknoloji tutkunları tarafından uzun süredir beklenen Samsung Galaxy Note 7 modeli çıkışından hemen sonra olaylar ile gündeme gelmeye devam etti. Pil sıkıntıları yaşadığı söylenen Galaxy Note 7 pek çok kullanıcının maddi olarak zarara uğramasına yol açmıştı.

Samsung, kullanıcılardan gelen bu haberlerden sonra Galaxy Note 7 modelini yenileyerek piyasaya sürme kararı almıştı. Fakat yenilenmiş Galaxy Note 7 modellerinde de aynı sorunlar ortaya çıkmaya başlayınca Samsung bu kez Galaxy Note 7 satışlarını durdurduğunu açıkladı.

Geçtiğimiz günlerde ortaya atılan Samsung’un Galaxy Note 7 üretimini durdurabileceği hakkındaki dedikodular ise böylelikle resmiyet kazanmış oldu.

Samsung’tan Kullanıcılara Uyarı

Samsung’un yaptığı resmi açıklamalarda, “Kullanıcıların güvenlikleri bizler için en önemli noktadır. Bu konu her zaman bizler için öncelikli bir konudur. Cihazlarımız ile ilgili araştırmalarımız ve incelemelerimiz devam ediyor. Ayrıca bütün operatör ve perakende satış ortaklarımıza Galaxy Note 7 model satışlarını durdurmalarını söyledik.” ifadelerine yer verdi.

Samsung aynı zamanda orjinal olan veya yenilenmiş olan Galaxy Note 7 sahiplerine “Telefonlarınızı kapatarak kullanmayı acilen bırakmanız gerekiyor.” uyarısında bulundu.

Samsung’un yaptığı araştırmalardan sonra değişim programına geçip geçmeyeceği ise tam olarak bilinmiyor. Büyük bir ihtimalle Samsung farklı bir yol izleyerek yeni bir amiral gemi modeline yoğunlaşacak gibi gözüküyor.

Eğer sizler de Galaxy Note 7 veya yenilenmiş Galaxy Note 7 modeline sahipseniz cihazınızı kapatarak kullanmayı bırakmalısınız.